top of page

Program Czyste Powietrze

Zaktualizowano: 1 sty

Czy zastanawiasz się nad tym, aby obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, a jednocześnie Twój dom stał się bardziej przyjazny dla środowiska? Jeśli tak, to doskonałą okazją jest Program Czyste Powietrze!


Co to jest Program Czyste Powietrze?

To rządowy program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gopodarki Wodnej (NFOŚiGW), który wspiera termomodernizację budynków, promując korzystanie z ekologicznych źródeł energii i poprawiając efektywność energetyczną. Celem programu jest zmniejszenie emisji CO2 oraz poprawa jakości powietrza. Nie tylko zyskasz nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska!


Dwie osoby przy stole, na którym leży rysunek budowlany, formularz, tablet
Wspólne określnie zakresu oraz wielkości dofinansowania

Jakie korzyści niesie ze sobą program?

  • Oszczędności na ogrzewaniu: dzięki termomodernizacji zmniejszysz zużycie energii i ograniczysz wydatki na ogrzewanie.

  • Wyższa wartość nieruchomości: termomodernizacja podnosi wartość Twojego domu czy mieszkania na rynku nieruchomości.

  • Dofinansowanie: program oferuje atrakcyjne dotacje na pokrycie kosztów inwestycji.

  • Przyjazne środowisko: przyczynisz się do redukcji emisji CO2 i poprawy jakości powietrza w Twojej okolicy.


Jak uzyskać dofinansowanie?

  1. Przede wszystkim zapoznaj się osobiście z zasadami programem Czyste Powietrze bezpośrednie na stronie NFOŚiGW: https://www.czystepowietrze.gov.pl

  2. Prześlij swoje zgłoszenie z chęcią uczestnictwa na adres mailowy: certyfikatbudynku@gmail.com lub skontaktuj się telefonicznie.

  3. W trakcie rozmowy omówimy wstępny zakres planowanych prac, fromalności związane ze złozęniem wniosku i ustalimy termin wizji lokalnej.

  4. Zaplanuj kolejność wykonywanych prac. Pamiętaj, że masz 3 lata na ich realizację. Oznacza to, że możesz wykonać najpierw wymianę okien, a gdy dostaniesz zwrot za poniesione koszty, otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na ocieplenie ścian.


Warto skorzystać możliwości jakie oferuje program Czyste Powietrze: wymienić kocioł na nowy, ocieplić dom i pozyskać to dofinansowanie.


Zapraszam do kontaktu www.certyfiaktbudynku.com


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page